Skąd: BUŁGARSKA 5/7

PostWysłany: Wto 12:23, 04 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Porażka Radwańskiej i Fyrstenberga w ćwierćfinale miksta
2007-09-04 08:24

W rozegranym dzisiejszej nocy pojedynku o awans do półfinału miksta wielkoszlemowego turnieju US Open polska para Agnieszka Radwańska/Mariusz Fyrstenberg przegrała z parą amerykańsko-brytyjską Liezel Huber/Jamie Murray w dwóch krótkich setach 1:6 2:6.

źródło: usopen.org

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Wto 12:25, 04 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

US Open - Haas lepszy od Blakea
2007-09-04 09:46

W niewątpliwie najciekawszym meczu 4 rundy turnieju mężczyzn na kortach US Open Niemiec Tommy Haas, broniąc aż trzy piłki meczowe, pokonał Amerykanina Jamesa Blakea 4-6 6-4 3-6 6-0 7-6

2007-09-05 08:55

Niespodziewanie zakończyła się hiszpańska potyczka pomiędzy, jednym z głównych faworytów turnieju Rafaelem Nadalem, a jego rodakiem Davidem Ferrerem. Ferrer, rozstawiony z piętnastką, uporał się z faworytem w czterech setach 6-7 6-4 7-6 6-2.W czwartek przeciwnikiem Ferrera będzie Argentyńczyk Juan Ignacio Chela (nr 20).

Wyniki wtorkowych meczów 1/8 finału gry pojedynczej mężczyzn:

David Ferrer (Hiszpania, 15) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 6:7 (3-7), 6:4, 7:6 (7-4), 6:2
Novak Djoković (Serbia, 3) - Juan Monaco (Argentyna, 23) 7:5, 7:6 (7-2), 6:7 (6-Cool, 6:1
Carlos Moya (Hiszpania, 17) - Ernests Gulbis (Łotwa) 7:5, 6:2, 6:7 (7-5), 6:4
Juan Ignacio Chela (Argentyna, 20) - Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) 4:6, 6:2, 7:6 (7-6), 1:6, 6:4

Pary ćwierćfinałowe:

Roger Federer (Szwajcaria, 1) - Andy Roddick (USA, 5)
Nikołaj Dawidienko (Rosja, 4) - Tommy Haas (Niemcy, 10)
Novak Djoković (Serbia, 3) - Carlos Moya (Hiszpania, 17)
David Ferrer (Hiszpania, 15) - Juan Ignacio Chela (Argentyna,20)

usopen.org

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Śro 12:54, 05 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

U.S. Open - Henin w 1/2 finału
2007-09-05 09:22

Rozstawiona z numerem pierwszym Justine Henin pokonała w dwóch setach 7-6 6-1 dwukrotną zwyciężczynię turnieju Serenę Wiliams. Serena w tym roku już po raz trzeci musiała uznać wyższość Belgijki w turniejach wielkiego szlema. Również w ćwierćfinale obie zawodniczki spotkały się już w French Open i na Wimbledonie.
W pozostałych meczach 1/4 finału zagrają dzisiaj

Anna Chakvetadze ( Rosja, 6) – Shahar Peer ( Izrael, 18 )
Agnes Szavay (Węgry) – Svetlana Kuznetsova (Rosja, 4)
Jelena Jankovic (Serbia, 3) – Venus Williams ( Stany Zjednoczone, 12)

usopen.org

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Czw 12:19, 06 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Skcesy polskich juniorów w US Open
2007-09-06 11:19

Jerzy Janowicz i Urszula Radwańska awansowali do trzeciej rundy tenisowego turnieju US Open w Nowym Jorku w kategorii juniorów.

Janowicz pokonał Rosjanina Władimira Zinjakowa 7:6 (7-5), 3:6, 6:4. Jego rywalem w pojedynku o awans do ćwierćfinału będzie Australijczyk Bernard Tomic. Urszula Radwańska wygrała z Francuzką Nelly Ciolkowski 6:3, 6:1 i w 1/8 finału spotka się z Meksykanką Valerią Pulido Velasco.
Wcześniej, we wtorek do 1/8 finału awansowała Katarzyna Piter.

Do ćwierćfinału turnieju deblistek awansowały Katarzyna Piter i Urszula Radwańska. Pierwsza w parze ze Słowaczką Lenką Jurikovą, a druga z Białorusinką Ksenią Milewską.

Wyniki:

Druga runda juniorów: Jerzy Janowicz - Władimir Zinjakow (Rosja) 7:6 (7-5), 3:6, 6:4
Druga runda juniorek: Urszula Radwańska (2) - Nelly Ciolkowski 6:3, 6:1
Druga runda debla juniorek: Katarzyna Piter, Lenka Jurikova (Słowacja, 4) - Simona Halep, Ioana Ivan (Rumunia) 7:6 (7-4), 7:5
Urszula Radwańska, Ksenia Milewska (Białoruś, 2) - Shiho Akita, Sally Peers (Japonia, Australia) 7:5, 6:2

gazeta.pl

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Czw 12:22, 06 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Federer pokonał Roddicka
2007-09-06 11:22

Rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer nie dał szans Amerykaninowy Andy Roddickowi w 1/4 finału turnieju wielkoszlemowego US Open. Szwajcar wygrał w trzech setach 7-6 7-6 6-2 i w półfinale spotka się z Rosjaninem Nikolay Davydenko.
Niewątpliwie mecze pomiędzy Federerem a Roddickiem można uznać za szlagier i w rzeczywistości mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy w dwóch pierwszych setach pewnie wygrywali swoje podania. W pierwszym secie żaden z tenisistów nie miał szansy na przełamanie serwisu przeciwnika. W tie breaku jednak Szwajcar zdołał przełamać Roddicka i wygrał pierwszą partię 7-5.
W drugim secie zawodnicy również pewnie wygrywali własne podania. Pierwszą szansę na przełamanie serwisu Roddicka miał Szwajcar przy stanie 4-4 ale Amerykanin wyszedł z opresji. Rozstrzygnięcie tej partii również nastąpiło w tie breaku. Podobnie jak w pierwszym secie górą był Szwajcar.
Początek trzeciej partii był w dalszym ciągu bardzo wyrównanym widowiskiem. Jednak w szóstym gemie Szwajcar przełamał po raz pierwszy podanie Roddicka. Wyraźnie fakt ten podciął skrzydła Amerykaninowi. Federer złapał wiatr w żagle i przełamał Amerykanina po raz drugi w ósmym gemie, kończąc tym samym całego seta 6-2.
Roddick pomimo porażki opuścił kort z wysoko podniesionym czołem, ponieważ zagrał bardzo dobry tenis. Amerykanin, udowodnił, że nie przez przypadek jest rekordzistą w szybkości serwisu. W meczu z Federerem jego średnia prędkość pierwszego serwisu wynosiła 209 km/h, a najszybszy serwis poszybował z prędkością 235 km/h. Jednak na Szwajcara to nie wystarczyło. Federer w całym meczu popełnił zaledwie 18 niewymuszonych błędów, przy 48 piłkach wygranych bezpośrednio, Roddick odpowiednio: 24-42. Szwajcar w tym meczu udowodnił wszystkim, że jest w bardzo wysokiej formie. Bez wątpienia trudno będzie komukolwiek zatrzymać Federera w drodze po kolejny wielkoszlemowy tytuł.
Andy

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Pią 13:23, 07 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Djoković w półfinale
2007-09-07 07:57

Novak Djoković w czwartkowym meczu sesji nocnej dołączył do grona półfinalistów w tegorocznym turnieju US Open na twardych kortach w Nowym Jorku (pula nagród 19,6 mln dolarów). Serb bez większych problemów, w trzech setach pokonał Carlosa Moyę 6-4 7-6 6-1.
We wcześniejszym czwartkowym ćwierćfinale rozstawiony z numerem 15. Hiszpan David Ferrer pokonał Argentyńczyka Juana Ignacio Chelę (nr 20.) 6:2, 6:3, 7:5. Rundę wcześniej Ferrer był autorem największej niespodzianki turnieju singlowego mężczyzn - wyeliminował drugiego w rankingu światowym swojego rodaka Rafaela Nadala.
W półfinale David Ferrer zmierzy się Novakiem Djokoviciem. Na zwycięzce z tej pary będzie czekał Roger Federer lub Nikolay Dawidienko.

Wyniki 1/4 finału mężczyzn

David Ferrer (Hiszpania, 15) - Juan Ignacio Chela (Argentyna, 20) 6:2, 6:3, 7:5

Novak Djoković (Serbia, 3) - Carlos Moya (Hiszpania, 17) 6:4, 7:6 (9-7), 6:1

R. Federer (Szwajcaria, 1) - A. Roddick (USA, 5) 7:6 (7-5), 7:6 (7-4), 6:2

N. Dawidienko (Rosja, 4) - T. Haas (Niemcy, 10) 6:3, 6:3, 6:4.

gazeta.pl

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Sob 11:50, 08 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Radwańska i Janowicz w półfinale US Open
2007-09-08 08:47

Urszula jest już w półfinale rywalizacji juniorek US Open. Stało się tak po piątkowej wygranej nad Amerykanką Lauren Albanese. Natomiast u juniorów Jerzy Janowicz po zaciętym trzysetowym pojedynku ograł Australijczyka Grega Jonesa.
Ula pokonała w piątek ubiegłoroczną zwyciężczynię juniorskiego US Open Lauren Albanese 6-1 1-0 ret.

W kolejnej rundzie dojdzie do konfrontacji z Białorusinką Ksenią Milewską. Obie zawodniczki bardzo dobrze radzą sobie w grze podwójnej,, para polsko - białoruska walczy o finał tegorocznego US Open. Warto przypomnieć,że w tym roku Białorusinka pokonała Radwańską już dwa razy podczas wielkoszlemowych imprez: w ćwierćfinale Australian Open i drugiej rundzie French Open. Jednak Ula jest zdeterminowany by powtórzyć sukces z Wimbledonu, wygrana w singlu i deblu.

Wśród chłopców utalentowany Jerzy Janowicz po morderczym trzysetowym meczu pokonał Australijczyka Grega Jonesa 3:6, 7:6, 6:3. Jest to niewątpliwie największy sukces w dotychczasowej karierze młodego Polaka. W półfinale Polak zmierzy się z Włochem Thomasem Fabbiano.

sport.pl

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Sob 11:51, 08 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Henin w finale US Open
2007-09-08 09:20

Justin Henin po dwugodzinnej batalii pokonała w półfinale Amerykankę Venus Williams 7-6 6-4 i awansowała do finału tegorocznego US Open.
Henin już w pierwszym gemie przełamała Amerykankę, następnie obie zawodniczki do stanu 5-4 utrzymywały własne podanie. Jednak Venus broniąc trzy piłki setowe zdołała przełamać Justin i tym samym wyrównała stan meczu na 5-5.W dwóch kolejnych gemach zawodniczki wygrywały własne podania. W tie breaku wyraźnie górą była rozstawiona z numerem 1 Belgijka i ostatecznie wygrała pierwszego seta 7-2.

W drugiej partii obie zawodniczki z trudnością wygrywały własne podania. Belgijka ponownie w pierwszym gemie przełamała Amerykankę, następnie wygrała kolejne dwa gemy i wyszła na prowadzenie 3-0. Jednak tym razem Amerykanka szybko odrobiła straty i doprowadziła do wyrównania 3-3.

Henin w kolejnym gemie utrzymała własne podanie i wyszła na prowadzenie 5-3 wykorzystując jeden z trzech breakpointów przy serwisie Amerykanki. Venus ponownie odrobiła jedno przełamanie, jednak w kolejnym gemie ponownie straciła swój serwis i uległa 4-6.

Belgijka w finale zmierzy się z rozstawioną z numerem 4 Rosjanką Svetlaną Kuznetsovą. Rosjanka w półfinale pokonała swoja rodaczkę Annę Chakvetadze 3-6 6-1 6-1
Andy

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Nie 14:47, 09 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Radwańska i Janowicz w finale US Open!!!!!
2007-09-08 20:55

Urszula Radwańska i Jerzy Janowicz dotarli do finału wielkoszlemowego turnieju US Open, rozgrywanego na twardych kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.
Rozstawiona z nr 2 Urszula Radwańska w trzech setach uporała się z Białorusinką z Ksenią Milevskayą 3-6 6-2 6-4. W finale utalentowana Polka zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Kristina Kucova (Słowacja)- Oksana Kalashnikova (Gruzja).

Ogromną niespodziankę sprawił polskim sympatykom tenisa Jerzy Janowicz. Niespełna 17-letni łodzianin, sklasyfikowany na 46 miejscu w rankingu ITF, w półfinale pokonał po niezwykle zaciętym meczu rozstawionego z nr 11 Włocha Thomasa Fabbiano 6:2, 6:7 (2-7), 7:6 (7-1).

W finale Polak zmierzy sie ze zwycięzcą meczu Matteo Trevisan (Włochy, 3) - Ricardas Berankis (Litwa, 15).

Andy

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Nie 14:48, 09 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Finał US Open: Federer - Djokovic
2007-09-09 11:46

Rozstawieni z numerem pierwszym Szwajcar Roger Federer i trzecim Serb Novak Djoković zagrają w niedzielnym finale wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open (z pulą nagród 19,653 mln dol.) rozgrywanego na twardych kortach w Nowym Jorku.
Federer, który w tym roku triumfował już w Australian Open i Wimbledonie, w półfinale pokonał Rosjanina Nikołaja Dawidienkę (nr 4.) 7:5, 6:1, 7:5. Było to dziesiąte spotkanie tych tenisistów i po raz dziesiąty lepszy okazał się Federer. Federer ma szanse po raz czwarty z rzędu sięgnąć po tytuł na kortach w Nowym Jorku. Jeśli udałoby mu się pokonać Djokovica, to przejdzie do historii jako pierwszy od 84 lat tenisista, który wygrał US Open cztery razy z rzędu.

W drugim sobotnim półfinale Djokovic pokonał 6:4, 6:4, 6:3 Hiszpana Davida Ferrera (nr 15.) i jako pierwszy Serb w historii wystąpi w finale imprezy zaliczanej do Wielkiego Szlema. Serb w tym roku osiągnął już półfinały w Rolad Garros i Wimbledonie. Djokovic w jednym z wywiadów powiedział : „Myślę, że jestem gotowy na pierwszy wielkoszlemowy tytuł i ponowne pokonanie Rogera. Wierzę w swoje możliwości, tak jak wierzę, że już niedługo będę numerem jeden na świecie. Jutro wyjdę na kort, żeby wygrać i mam nadzieję, że mi się to uda. Najważniejsze, żebym grał agresywnie i kontrolował przebieg meczu. Jeśli tylko nie pozwolę Rogerowi za bardzo się rozegrać, to mam szansę go pokonać, bo powinien to być bardzo równy mecz.

W pojedynkach tych dwóch zawodników oczywiście prowadzi Federer 4:1. Chociaż ostatni pojedynek zakończył się zwycięstwem Djokovica 7-6 2-6 7-6 w turnieju serii Masters w Montrealu. Czy Serb sięgnie po swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł okaże się już dzisiaj o 22.30 – transmisja w kanale eurosport.

sport.pl

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Nie 14:50, 09 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Justi Henin wygrała US Open
2007-09-09 11:53

Nie było sensacji - Belgijka Justine Henin po raz drugi w karierze wygrała wielkoszlemowy turniej US Open (z pulą nagród 19,653 mln dol.). W finale liderka rankingu tenisistek, która poprzednio na twardych kortach w Nowym Jorku triumfowała w 2003 roku, pokonała w dwóch krótkich setach 6:1, 6:3 Rosjankę Swietłanę Kuzniecową (nr 4.).
Było to dla 25-letniej Henin siódme zwycięstwo w Wielkim Szlemie, a drugie w tym roku, bowiem przed trzema miesiącami była także najlepsza na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa. W finale Henin potrzebowała zaledwie 82 minut by pokonać Kuzniecową.

Zwycięstwo w US Open przyniosło Henin premię w wysokości 1,4 miliona dolarów, natomiast Kuzniecowa zarobiła połowę tej sumy.

sport.pl

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Nie 14:51, 09 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

US Open: Radwańska i Milewska wygrały debla juniorek
2007-09-09 12:04

16-letnia Urszula Radwańska, w parze z Białorusinką Ksenią Milewską, wygrała juniorski turniej wielkoszlemowy US Open. W finale imprezy na twardych kortach w Nowym Jorku Radwańska i Milewska pokonały 6:1, 6:2 Gruzinkę Oksanę Kałasznikową i Rosjankę Ksenię Łykinę.
Polsko-białoruski debel był rozstawiony w imprezie z numerem drugim, a jego finałowe przeciwniczki - z trójką.

Ula Radwańska ma szanse powtórzyć dublet z przed dwóch miesięcy. Na Wimbledonie wygrała singla jak również debla w parze z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową.
Dzisiaj o godzinie 18.00 naszego czasu Polka w finale zmierzy się ze Słowaczką Kristiną Kucovą. W sobotę krakowianka - rozstawiona z dwójką - pokonała w półfinale swoją deblową partnerkę - Milewską 3:6, 6:2, 6:4.

Również o godzinie 18.00 rozpocznie się finał juniorów, w którym wystąpi Jerzy Janowicz - z Litwinem Ricardasem Berankisem, rozstawionym z numerem 15.

sport.pl

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Pon 11:16, 10 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Porażka Janowicza w finale US Open
2007-09-09 19:34

Jerzy Janowicz niestety nie sięgnął po swój pierwszy w karierze wielkoszlemowy tytuł. Polak w finale uległ w dwóch setach Litwinowi Ricardasowi Berankisowi (15) 3-6 4-6.
Pomimo tej porażki Janowicz na kortach w Nowym Jorku osiągnął swój największy sukces w karierze.

Andy

KIBOL1922

Posty: 3847

PostWysłany: Pon 11:18, 10 Wrz 2007    Temat postu: Back to top

Porażka Radwańskiej w finale US Open
2007-09-09 20:46

Urszula Radwańska przegrała w finale juniorskiego US Open. Po wygranej w turnieju deblowym w parze z Rosjanką Ksenią Milewską, Ula uległa w singlu Słowaczce Kristinie Kucowej 3-6 6-1 6-7(4).
Niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z Wimbledonu, gdzie Ula zdobyła tytuł zarówno w singlu jak i w deblu.

W dzisiejszym meczu finałowym u chłopców również poniósł porażkę Jerzy Janowicz.

Mimo dwóch finałowych porażek należą się ogromne brawa zarówno dla Uli jak i Jurka. Życzymy naszym młodym utalentowanym tenisistom wielu sukcesów w dalszej karierze tenisowej.